Šustenie o nás

INEREZ

Pobyt môžu ľudia absolvovať buď na jednu noc alebo na jednu hodinu. Dokážu sa prejaviť účinky aj počas tak krátkej doby, akou je jedna hodina?

Niekdy nám stačí aj 10 minút spánku a sme ako vymenení. A niekedy nám nestačí ani 12 hodín. Je to individuálne a závisí to od toho, ako sa človek dokáže uvoľniť. Ale tým, že ste v prostredí, ktoré je nabité obrovskou vôňou čistých prírodných liečivých bylín a to všetko máte zhutnené do malého priestoru, v ktorom vám pod telom vibrujú desaťtisíce včiel, prídete na iné myšlienky.

Viac o článku TU

MY Žiar

ŠTIAVNICKÉ VRCHY. Ich „včelí“ príbeh sa začal úplne obyčajne. Reč je o sympatickej dvojici Anite Tiralova a Dušanovi Budinskom. Ona pochádza z Kokavy nad Rimavicou a on z Novej Bane. Spoločná cesta ich však zaviedla do obce Uhliská v Levickom okrese, kde si v prírodnom prostredí Chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy, len na skok od Banskej Štiavnice, postavili svoj víkendový domček.

Viac o článku TU

RTVS – Slovensko v obrazoch

video TU

Rádio REGINA

rozhovor TU

TV JOJ – Na chalupe

video TU

SÓDA O2

Pri Banskej Štiavnici nájdete včelí domček, v ktorom môžete absolvovať apiterapiu a oddýchnuť si v priestore priamo nad úľmi. Vibrácie z včelína pôsobia upokojujúco, voňavý vzduch nasýtený čiastočkami peľu a medu priaznivo pôsobí na dýchacie cesty.

Viac o článku TU

Hospodárske Noviny

Netradičnú stavbu, ktorej filozofia spočíva v apiterapii, tu postavil svojpomocne Dušan Budinský. Ako sám uviedol, rád pracuje s drevom a tak navrhnúť a postaviť apidomček v tejto podobe bola pre neho výzva. Chcel, aby sa odlíšil od ostatných, ktoré sú bežne dostupné na trhu.

Viac o článku TU

NOiZZ

Nachádzate sa vo vrchoch Banskej Štiavnice. Čím je toto prostredie výnimočné?

Jednoznačne prírodou. Je to iný pocit, keď máte možnosť byť v kontakte s tým, čo má svoje pravidlá a zákony, ktoré nie sú zmesou osobných výhod a vymyslených pravidiel.

Viac o článku TU

ZOZNAM

„Dlho som žil v Bratislave stresujúcim životom a toto bolo také ukľudnenie. Návštevníkov, ktorí sem prídu, sa snažím naviesť na to, aby sa ukľudnili, uvoľnili. Aby vnímali to, čo sa deje okolo nich a nič viac,“ hovorí Budinský.

Viac o článku TU

Slovak Spectator – Englisch version

It is, in fact, a bee hotel, whose purpose is to re-connect visitors to the village Uhliská, near Banská Štiavnica, with nature. The philosophy behind this unusual structure lies in apitherapy and it was built by Dušan Budinský.

More about the article HERE