Zážitkové balíčky

Náuka o včelárení a apiterapii

Tento zážitok je určený pre osoby, ktoré sa chcú dozvedieť viac o včelách a využití apiterapi v praxi. Nahliadnete do princípov fungovania včelieho spoločenstva zblízka a vytiahnete si z úľa svoj vlastný plástečkový med – med odobratý priamo z úľa ešte vo včeľom pláste, takže najekologickejší a najzdravší. Dozviete sa o spôsoboch včelárenie a prirodzenom využití včelích produktov – apiterapii. Apiterapia je o využití včelích produktov v praxi. Apiterapia nie je iba o mede (apropó, vedeli ste, že med sa nenatiera iba na chleba, ale dá sa použiť aj na hojenie otvorených rán?). Aký med na rany najlepšie použiť sa dozviete pri výrobe svojej sviečky, ktorú si vlastnoručne vyrobíte – teda zalejete do svojho alebo nášho, už nevyužitého – recyklovanej šálky. Samozrejme o apiterapii sa dozviete oveľa viac, až zistíte že z včielok sa dá využiť úplne všetko.

Náuka o včelárení a apiterapii je zážitok trvajúci do 2hodiny pre max 2osoby. Zážitok je možné absolvovať kedykoľvek v priebehu dňa od Apríla do Augusta. Čo sa ovplyvniť nedá je počasie. Ak bude pršať, zážitok sa presunie na iný termín, alebo sa záloha vráti späť. Na tento zážitok si oblečte prírodné oblečenie, plnú obuv a neodporúčajú sa výrazné parfémy. Zapožičanie ochranného obleku je samozrejmé.

Cena zážitku pre 2 osoby je 59€ (trvanie do 2hod. 1x sviečka, 1x med ) +

Náuka o včelárení a apiterapii v kombinácii s 2 hodinovým pobytom v apidomčeku

Oddýchnite a zrelaxujte sa v apidomčeku a naučte sa niečo viac o včelách, včelárení, apiterapii. Odnesiete si nezabudnuteľný zážitok so včelami, ktorý ti bude doma pripomínať vaša vlastnoručne vyrobená sviečka zo včelieho vosku a najprirodzenejší plástečkový med, ktorý si vlastnoručne vytiahnete z úľa.

Cena zážitku pre 2soby je 89€ (trvanie do 4hod, odpočinok pre 2osoby, 1x sviečka, 1x med)+

Náuka o včelárení a apiterapii v kombinácii s nocou v apidomčeku

Odpočinková noc v apidomčeku a k tomu zážitok v podobe náuky o včelarení a apiterapii. Zažite jednu noc v apidomčeku a naučte sa niečo viac o včelách, včelárení a apiterapii. Odnesiete si nezabudnuteľný zážitok z noci so včelami, ktorý ti bude doma pripomínať tvoja vlastnoručne vyrobená sviečka z včelieho vosku a najprirodzenejší plástečkový med, ktorý si vlastnoručne vytiahneš z úľa.

Cena zážitku pre 2osoby je 109€ ( noc v apidomčeku pre 2osoby a 1x sviečka, 1x med)+

Noc v apidomčeku a kreatívne dielne

Okrem nezabudnuteľnej noci v apidomčeku môžete s nami stráviť deň s tým čo je nám najbližšie. S Anitou sa naučíte namalovať si osobnú mandalu, alebo sa s Dušanom naučíte vyrezávať tradičnú rezbársku techniku do dreva, alebo iné zručnosti spojené s drevom v jeho Dielne .

Keďže s nami strávite takmer 24hodín, postaráme sa nielen o váš pitný režim, ale aj celodennú stravu. A vlastne sa postaráme o oveľa viac 🙂

Cena zážitku pre 2osoby je 250€

Doplňujúce info

Počas vašich zážitkov sa vám postaráme o pitný režim.

Pri zážitku s náukou o včelárení a apiterapii, odporúčame mať zo sebou dve vrstvy celotelového oblečenia a plnú obuv. Nakoľko sú všetky zážitky bezprostredne spojené so včelami, ktoré sú na pachy agresívne, naozaj sa v tieto dni neodporúča používať akékoľvek parfémy, či syntetické vône.

Aj keď budete mať od nás zapožičanú vrchnú časť oblečenia so sieťkou, včelie žihadielka si niekedy nájdu voľné miestečko 🙂 Preto je vopred na vašom zvážení či a v akej vzdialenosti sa tohoto kurzu zúčastníte, nakoľko sa im bude nahliadať a preberať ich príbytok.

Tento zážitok si po dohode s nami môžete naplánovať na ktorúkoľvek hodinu v období od Apríla do Augusta. Čo sa dohodnúť nedá je počasie, ktoré ak bude nepriaznivé presunieme zážitok na iný termín, alebo zálohu vrátime.

Na jednotlivé zážitky sa je nutné nahlásiť vopred a môžete tak urobiť prostredníctvom emailu na bzzz@vcelihotel.sk, alebo telefonicky na 0908 892 893. Zážitok sa považuje za rezervovaný zaslaním zálohy v polovičnej výške ceny zážitku.

+ na výrobu sviečky použijeme 1dc vosku. V prípade, že včiekly nenanosia dostatok medu ktorý ste si mali odniesť domov, odrátame vám s ceny kurzu 10€