Pobyt v apidomčeku je forma apiterapie, kde ide o kombináciou dýchania čistého včelieho vzduchu (apiresterapia), ktorý obsahuje množstvo éterických olejov (včelí vosk a propolis – naša obľúbená vôňa) a je vhodná pri dýchacích alebo psychických problémoch, pre lepší spánok a menšiu nervozitu. Úľová relaxácia ale nie je hlavná liečba, je metódou ozdravenia.

Zároveň si tu človek fyzicky oddýchne, zatiaľ čo pod ním pôsobia mikrovibrácie vyvolané pohybom včelích tiel. Ich bzučanie príjemne uspáva a nebojte sa, úle sú zvnútra apidomčeka poriadne zabezpečené, aby sa včielky nedostali dnu.

Všeobecne, ak umožníme človeku pobyt v priamej blízkosti so včelami, zaznamenáme pozitívny vplyv, ľudia sa cítia viac oddýchnutí a zlepší sa im zdravie. Pred pobytom treba obmedziť alkohol, cigarety a ťažké jedlá.

Odporúčaná doba pobytu v apidomčeku je minimálne 20 minút, vhodnejší je pobyt na 45 minút (jednorázovo), prípadne celá hodina relaxu nad úľmi. Jedna kompletná kúra pozostáva z minimálne 10 ležaní nad úľmi, ideálne 1 hodina ráno a 1 hodina večer. Ozdravný proces je vhodné doplniť užívaním ďalších včelích produktov.

Maximálny počet osôb v apidomčeku počas 1-hodinového pobytu je jedna rodina (max 2 dospelí a max 2 deti do 6 rokov).

Tento zážitok trvá 60 minút. Posledný vstup o 19:00.

Otváracie hodiny

Apidomček Včelí hotel sa riadi samotnou prírodou a aktivitou včiel, ktoré sú najaktívnejšie v období od začiatku apríla do konca septembra. To je aj čas, kedy vás vo Včelom hoteli radi privítame, každý deň od pondelka do nedele v čase 8:00 – 20:00.

Pri teoretickom a praktickom zážitku je posledný vstup možný o 17:00, pri samotnom pobyte vo Včelom hoteli o 19:00.

Cena zážitku

Pobyt v apidomčeku PON - ŠTV

mimo letnej sezóny*
15 € osoba /1 hod.

Pobyt v apidomčeku PON - ŠTV

cez letnú sezónu*
20 € osoba /1 hod.

Pobyt v apidomčeku PIA - NED

celoročne
20 € osoba /1 hod.

10 x 1h vstupov do apidomčeku

mimo letnej sezóny*
100 € (v zľave) osoba

10 x 1h vstupov do apidomčeku

cez letnú sezónu*
150 € (v zľave) osoba

*letná sezóna – 15.6.-15.9.