Pobyt v apidomčeku je forma apiterapie, kde ide primárne o dýchanie čistého včelieho vzduchu (apiresterapia). Ten obsahuje množstvo éterických olejov (včelí vosk a propolis). Apiresterapia je vhodná pri dýchacích alebo psychických problémoch, pre lepší spánok a menšiu nervozitu. Úľová relaxácia nie je hlavnou liečbou, je alternatívnou metódou ozdravenia.

Človek si tu fyzicky oddýchne, zatiaľ čo pod ním pôsobia mikrovibrácie vyvolané pohybom včelích tiel. Ich šum príjemne uspáva, pričom úle sú zvnútra apidomčeka poriadne zabezpečené. Ak si nenecháte otvorené dvere, včielky sa dnu nedostanú. Špeciálne úle ,,ležany“ majú celozasieťované dno, a teda všetok vzduch z úľa napĺňa priestor apidomčeka. 

Hlavným zmyslom pobytu v apidomčeku je dýchanie úľového vzduchu. Okolité zvuky nijako neovplyvňujú kvalitu apiresterapie.

V apidomčeku nebudete počuť bzukot včiel (v úľoch nelietajú) ani okolo vás nebudú poletovať. Jemný šum a ležanie v bezprostrednej blízkosti obrovských včelích hniezd je doplnkom k inhalácii.

Ak človeku umožníme pobyt v priamej blízkosti včiel, zaznamenáme pozitívny vplyv. Ľudia sa cítia viac oddýchnutí a zlepší sa im zdravie.

Výhody úľovej terapie (apiterapie)

  • Pomáha pri srdcovo-cievnych ochoreniach.
  • Priaznivo vplýva na dýchaciu sústavu.
  • Znižuje stres a udržiava mentálnu pohodu.
  • Zlepšuje kvalitu spánku.
  • Zlepšuje odolnosť imunitného systému.
  • Pôsobí blahodárne na nervový systém – proti bolestiam hlavy a migréne.
  • Zlepšuje náladu a dodáva energiu.

Keďže chceme, aby ste sa u nás mali pohodlne ako doma, kde určite tiež nechodíte do postele obutí, zdôrazňujeme nutnosť vyzuť sa. Prosíme, aby ste to rešpektovali.

Odporúčaná doba pobytu v apidomčeku je 60 minút. Jedna kompletná kúra pozostáva z minimálne 10 ležaní nad úľmi, ideálne 1 hodina ráno a 1 hodina večer. Z tohto dôvodu neponúkame pobyt na celú noc. Ozdravný proces je vhodné doplniť užívaním ďalších včelích produktov. Pred zážitkom je nutné obmedziť alkohol, cigarety a ťažké jedlá.

V apidomčeku Včelí hotel sa nachádzajú dve lôžka. Maximálny počet osôb počas 1-hodinového pobytu je jedna rodina (max 2 dospelí a max 2 deti do 5 rokov). Dieťa, ktoré má menej ako 5 rokov (vrátane), má vstup zdarma. Dieťa do 12 rokov (vrátane) má automaticky zľavu 50% na pobyt. Zľavy platia aj pri kombinácii pobytu s ďalšími zážitkami.

Tento zážitok trvá 60 minút. Posledný vstup je o 19:00.

Pobyt v apidomčeku rovnako ako ďalšie zážitky je možné zakúpiť aj ako darček vo forme darčekového poukazu. Pre viac informácií nás kontaktujte.

Otváracie hodiny

Apidomček Včelí hotel sa riadi samotnou prírodou a aktivitou včiel. Tie sú podľa počasia najaktívnejšie v období od apríla do septembra. To je aj čas, kedy vás vo Včelom hoteli radi privítame. V tomto období sme otvorení každý deň od pondelka do nedele v čase 8:00 – 20:00.

Pri teoretickom a praktickom zážitku je posledný vstup možný o 17:00, pri samotnom pobyte vo Včelom hoteli o 19:00.

Cena zážitku

Pobyt v apidomčeku PON - NED

apríl - september
20 € osoba / 1 hodina

Permanentka do apidomčeka

apríl - september
150 € osoba / 10 vstupov po 1 hodine